Оберіть мову:   укр   рос  
Продукція Информація Про компанію
 

Компанія Ansmann відзначена премією«Würth Future»
З 22 по 24 січня 2013 відбувся Третій німецький конгрес Лідерів Світового Ринку (World Market Leaders).

Акумулятори Махе plus: готові до використання відразу після покупки
Одним з основних недоліків елементів живлення, що перезаряджаються в порівнянні зі звичайними лужними або літієвими акумуляторами є той факт, що їх не...

Типи сучасних батарей і особливості їх експлуатації
Передісторія Електрична батарея - це автономна хімічна система, що виробляє електроенергію.

Всі новини >>
 
 
Винайдено миттєві батарейки
 

Вчені з Массачусетського технологічного інституту розробили спосіб швидкої зарядки літієво-іонних акумуляторних батарей. Група дослідників на чолі з Джербрандом Седером створила мініатюрний елемент живлення, який може бути повністю заряджений і розряджений за секунди.

Досягти цього вдалося за рахунок використання в конструкції батареї змішаного фосфату літію і заліза (LiFePO4), що вже давно увійшло в практику розробки літієвих акумуляторів. Нові властивості цього матеріалу вчені змогли додати, отримавши його у формі нанорозмірних гранул, вкритих тонким шаром склоподібних матеріалів на основі фосфату літію.

У традиційних акумуляторах процеси переносу іонів між електродами йдуть дуже повільно. Навіть якщо акумулятор дозволяє запасати велику кількість енергії, він не може віддати її всю відразу. Зокрема, ця обставина дуже заважає розробникам електромобілів, чиї машини можуть довго їхати з певною швидкістю, але не здатні різко прискоритися.

Седер і його колеги знайшли спосіб подолати подібні обмеження. Вони зуміли в одному процесі об'єднати отримання змішаного фосфату літію-заліза (у формі нанорозмірних гранул з дуже розвиненою поверхнею) і покриття їх склоподібним фосфатом літію, службовим провідником для іонів літію.

Протестований у лабораторних умовах зразок мініатюрної батареї повністю заряджався і розряджався за 10 - 20 секунд. Аналогічний елемент живлення, але без нового матеріалу, заряджався за шість хвилин.

Ще однією перевагою розробки є повна відсутність деградації в ході численних циклів зарядки і розрядки акумулятора. За словами авторів, подібні пристрої можуть з'явитися у продажу через два - три роки.