Оберіть мову:   укр   рос  
Продукція Информація Про компанію
 

Компанія Ansmann відзначена премією«Würth Future»
З 22 по 24 січня 2013 відбувся Третій німецький конгрес Лідерів Світового Ринку (World Market Leaders).

Акумулятори Махе plus: готові до використання відразу після покупки
Одним з основних недоліків елементів живлення, що перезаряджаються в порівнянні зі звичайними лужними або літієвими акумуляторами є той факт, що їх не...

Типи сучасних батарей і особливості їх експлуатації
Передісторія Електрична батарея - це автономна хімічна система, що виробляє електроенергію.

Всі новини >>
 
 
Що потрібно знати про акумулятори
 

Ми використовуємо батарейки всюди - майже у всіх іграшках, в МР3-плеєрах, CD-плеєрах, цифрових камерах, ігрових приставках і т. д. Щороку одна сім'я споживає в середньому 60 батарейок. Навіщо ж всякий раз купувати нові батарейки? Більш розумне рішення - застосовувати акумулятори скрізь, де тільки можна! У більшості пристроїв, де ми використовуємо звичайні батарейки, ми можемо використовувати замість них акумулятори. Економія - величезна!
Приклад: За ціною чотирьох батарейок ви можете купити один акумулятор, який можна перезаряджати до 1000 разів.

Батареї - це найбільш дорогий тип енергії.

Щоб їх виробити, необхідно затратити в 50-500 разів більше енергії, ніж той обсяг енергії, яку вони містять в собі. Ще один значний недолік звичайних батарейок - це те, що їх не можна повторно використовувати у виробництві з технічних і економічних міркувань. Однак стандартні NiCd-акумулятори можуть бути повністю перероблені, і їх матеріал може використовуватися як сировина для виробництва нових акумуляторів. Ми можемо більш лояльно ставиться до навколишнього середовища, просто використовуючи акумулятори - адже при правильному застосуванні вони можуть служити довго.

Попередження - вбивця акумуляторів!

Акумулятори використовують різні величини енергії. З цієї причини, вони вимагають різні струми заряду і контролю під час процесу заряду. Більшість недорогих зарядних пристроїв (які часто доступні за ціною менше 10 $) не мають захисту проти неправильної полярності. Це означає, що акумулятор може бути пошкоджений, якщо він вставлений неправильно. Більш того, ці зарядні пристрої не можуть правильно визначити струми заряду, які потрібні для акумуляторів. Вони не обладнані функцією контролю заряду. У кращому випадку акумулятори просто будуть погано заряджені, в гіршому - вони взагалі будуть пошкоджені. Якщо заряджати акумулятори неякісними ЗП - вони прослужать тільки 25-50 циклів перезарядки замість 1000 раз (за умови, що вони не були пошкоджені зарядним пристроєм). Ось чому такі ЗП називають справжніми "вбивцями батарей". Високоякісні зарядні пристрої завжди обладнані захистом проти неправильної полярності і автоматично забезпечують для них правильний струм заряду (наприклад, серія ANSMANN BASIC).

Наші професійні ЗП - це швидкі зарядні пристрої. Вони заряджають навіть наполовину заряджені акумулятори, при цьому, завдяки функції refresh / discharge, вдається уникнути ефекту пам'яті для NiCd-елементів. Вони економлять час і прості у використанні. Навіть якщо акумулятори були вставлені в ЗП в різний час, немає жодних проблем із зарядом. Ці ЗП показують, коли елементи живлення повністю заряджені і навіть детектируют несправні акумулятори. Функція безперервної підзарядки акумулятора малим струмом дозволяє вам зберігати їх в зарядному пристрої до тих пір, поки вони вам не знадобляться. Тим не менш, вони завжди повністю заряджені і готові до використання без втрати ємності і надсильної перезарядки (наприклад, серія ANSMANN POWERline).

Як поводитися з акумуляторами

  • Акумулятори повинні бути заряджені перед першим використанням.
  • Не перегрівайте, не «закорочуйте» і не виймайте із застосуванням сили.
  • Завжди звертайте увагу на полярність перед установкою елементів; Символи «+» і «-» на акумуляторах повинні відповідати цим же позначенням в гніздах ЗП.
  • Загалом, можуть застосовуватися обидва типи акумуляторів (NiCd або NiMH). Однак ми рекомендуємо завжди використовувати однакові типи елементів (NiCd або NiMH) з однієї і тієї ж ємністю (наприклад, 600 мАг) під час одного процесу зарядки.
  • Щоб уникнути втрати ємності NiCd-елементів (так званий ефект пам'яті), вам треба розряджати батареї повністю кожні 10 циклів заряду.
  • Час заряду акумуляторів залежить від їх номінальної ємності (надруковано на елементі живлення в мАч) і від струму заряду. Час заряду можна визначити за такою формулою:
    Час заряду (год) = ємність батареї (мА-год) x 1.4 (коефіцієнт заряду) / струм заряду (мА).
  • Для вашої зручності на всіх зарядних пристроях ANSMANN є таблиця, надрукована на зворотній стороні, яка показує час зарядки в залежності від струму заряду і ємності елемента живлення. Лінійка зарядних пристрій ANSMANN пропонує оптимальне рішення для всіх видів додатків.
КОРОТКЕ ПОЯСНЕННЯ ДЕЯКИХ ЗАГАЛЬНИХ ТЕХНІЧНИХ ТЕРМІНІВ

Ефект пам'яті

Ефект пам'яті призводить до втрати ємності NiCd елементів живлення. Якщо акумулятори були занадто перезаряджені, частково заряджені або не були повністю розряджені перед процесом швидкого заряду, вони не можуть підтримувати повну ємність. В результаті, їх ємність знижується все більше і більше протягом короткого часу роботи. Зарядні пристрої ANSMANN з функцією опціонального розряду дозволяють вам повністю розрядити акумулятори перед початком нового процесу заряду. Ми виявили ефект пам'яті тільки в циліндричних NiCd-акумулятори. Складові батареї 9 В складаються з декількох елементів, які не мають ефекту пам'яті. Тому розрядка елементів живлення 9В не обов'язкова.

Номінальна ємність

Коли ми говоримо про номінальної ємності (мА-год) акумулятора, ми посилаємося на ємність, яка дана виробником. Чим вище номінальна ємність акумулятора, тим довше час роботи пристрою, в якому воно використовується (тобто час роботи CD-плеєра, що використовує акумулятори 600 мА-год: 2 години; при використанні 1500 мА-год: 5 годин).

Саморозряд

Мається на увазі втрата ємкості зарядженого акумулятора під час зберігання або коли він не використовується.

Автоматична настройка струму заряду

Особлива конструкція V-образного гнізда заряду і різних контактів на позитивному полюсі (+) гарантує, що кожен акумулятор буде забезпечений оптимальним струмом заряду.

Режим підтримки заряду малим струмом

Режим підтримки заряду малим струмом означає, що ЗП підтримує низький струм заряду, щоб уникнути саморозряду акумуляторів. Ця функція гарантує, що повністю заряджені акумулятори можна залишити в зарядному пристрої після процесу заряду до того моменту, поки вони не знадобляться. Таким чином, вони завжди повністю заряджені і готові до використання без ризику занадто великого заряду і втрати ємності.

FAQ

Що таке батарея?

Батарея - пристрій, який перетворює хімічну енергію в електричну за допомогою хімічної реакції між анодом і катодом.

Що таке первинна батарея і акумулятор?

Термін первинна батарея відноситься до елемента живлення, який може тільки розряджатися і не є перезаряджати. Акумулятор - це батарея, яка може бути перезаряджена і, таким чином, використовуватися багато разів.

Які основні компоненти батареї?

Основні компоненти: позитивна пластина (анод), негативна пластина (катод), паперова діафрагма, корпус і ізоляційний шар.

Який життєвий цикл акумулятора?

Коли акумулятор заряджається і розряджається, це називається циклом або періодом. З кожним циклом заряду / розряду ємність акумулятора знижується. Число циклів, які може витримати акумулятор, називається життєвим циклом.

Що таке внутрішній опір батареї?

Опір батареї - це опір струму, що протікає через працюючий елемент, тобто, внутрішній опір включає опір змінного та постійного струму. Для акумулятора опір невеликий, і електрод може бути легко поляризований поряд з виробленням опору поляризації, при цьому значення опору постійного струму не може бути виміряний точно.

Що таке ефект пам'яті?

Ефект пам'яті виникає тільки у випадку Ni-Cd-акумуляторів. Так як в традиційній технології Ni-Cd-акумуляторів негативним полюсом є сердечник з товстого нікелевого кристала, то якщо Ni-Cd-акумулятор зарядити ще до того, як він був повністю розряджений, кристал нікелю легко збирається в форму агломерації (спікання), що призводить до виникнення рівня первинної розряду. Батарея запам'ятовує рівень, який розглядається як кінець розряду для наступного циклу, навіть якщо батарея може бути розряджена до більш низького рівня. Батарея запам'ятає цей процес і під час наступного розряду, таким чином, батарея пам'ятає тільки цю зменшену ємкість. Тобто, будь подальший неповний цикл розряду буде погіршувати ємність акумулятора. Є два способи усунути цей ефект: по-перше, глибокий розряд при малому струмі (тобто, від 0.1C до 0 V), по-друге, кілька циклів при високому струмі заряду (наприклад 1C).

Що таке «коротке замикання»? Чи можна «закоротити» літієву батарею?

Якщо позитивний і негативний полюс входять в контакт один з одним або з металевим об'єктом, це може викликати коротке замикання з генерацією тепла. Якщо батареї замкнути накоротко, це може призвести до теплоутворення, витоку, вибуху і, в кінцевому рахунку, до загоряння. Не можна замикати літієві батареї.

Чи можна нагрівати літієві батареї або кидати їх у вогонь?

Якщо нагріти до 100 C або більше, пластмасові матеріали в батареї, такі як прокладка та сепаратор, можуть бути пошкоджені, викликаючи витікання. Теплота, вироблена коротким замиканням в батареях, може привести до розриву або загоряння. Якщо кинути їх у вогонь, це може призвести до дуже сильного вогню.

Чи можна паяти літієві батареї?

Якщо паяти безпосередньо батарею, смолисті матеріали в літієвих батареях, таких як прокладка та сепаратор, можуть бути пошкоджені через перегрівання. Це призведе до витікання, і теплота, вироблена коротким замиканням в батареї, може призвести до вибуху або займання. Навіть якщо відразу після пайки не відбулося нічого незвичайного, в кінці, кінців витік та інші ушкодження можуть пошкодити компоненти, приєднані до батареї, протягом тривалого періоду використання.

Чи можна зарядити первинну літієву батарею?

Якщо спробувати зарядити первинну літієву батарею, то всередині батареї генерується газ, що може призвести до здуття, теплоутворення, вибуху і вогню.

Чи можна примусово розрядити літієві батареї?

Якщо батареї примусово розряджені за допомогою зовнішнього джерела, напруга впаде OV (реверс електродів), і всередині генерується газ. Це може призвести до перегріву, витікання, вибуху або займання.

Чи можна розбирати літієві батареї, застосовуючи надмірний тиск?

Якщо батарею розібрати, приклавши силу, генерується газ, який може викликати подразнення горла, або метал літій може генерувати тепло, що призведе до займання. Якщо батарея деформувалася під дією сили або внаслідок удару, деформація ізоляції може призвести до витікання, або короткого замикання, що призведе до нагрівання і займання.

Чи можна використовувати Літієві батареї разом з іншими типами батарей?

Якщо різні типи батарей використовуються разом, або нові батареї використовуються разом зі старими, різниця в параметрах напруги, ємності й іншого, може викликати сверхразряд батареї, яка більше розряджена, що призведе до вибуху або займання.

Чи може літієва батарея контактувати з водою?

Ні. Це може викликати корозію або витік горючого газу.

Чи можна зберігати батарею всередині пристрою, якщо вона витрачена або довго не використовувалася?

Краще витягнути батарею з пристрою і зберігати в сухому місці з низькою температурою, якщо пристрої довгий час не буде використовуватися. Якщо так не зробити, батарея все ж буде поступово розряджатися. Це зменшить термін служби батареї.

Де повинні зберігатися літієві батареї?

Літієві батареї треба зберігати в місці, недоступному для прямих сонячних променів. Упевніться, що ця область суха і має мінімальні температурні варіації. Зберігання в місцях з високою температурою, вологістю або дощем може призвести до погіршення якості та тривалості роботи батареї. Щоб уникнути короткого замикання батарей під час зберігання, переконайтеся, що позитивний і негативний полюси не контактують один з одним.

Що таке пасивування для батарей Li-SoCL 2? Як уникати проблеми, викликаної пасивуванням?

Пасивування - хімічний термін, він відноситься до явища виникнення хімічної плівки на поверхні металу і запобігає подальшій корозії на поверхні металу. У літієвої Тіоне-хлоридної батареї, Тіоне-хлорид - рідкий. Металевий літій повністю входить в контакт з Тіоне-хлоридом і уповільнює іржу. Результат цієї іржі - літієвий хлорид. Літієвий хлорид, вироблений на поверхні металевого літію в Тіоне-хлориде, дуже компактний і запобігає реакції літію та Тіоне-хлориду. Це явище - пасивування. Взагалі, пасивування літієвого Тіоне-хлориду відбувається відразу ж після випуску батареї на заводі, але ця реакція протікає дуже повільно. Подібно іншим хімічним реакціям, швидкодія пасивування залежить від температури. Чим вище температура, тим більше швидкість реакції. Чим більше пройшло часу, тим більш серйозним є пасивування. Будь ласка, зв'яжіться з EWT Battery Company за адресою: info@ewtbattery.com для поради про те, як уникнути проблеми, викликаної пасивуванням.

Як батареї впливають на навколишнє середовище?

Тепер майже всі батареї не містять ртуті, проте важкі метали - це важливі компоненти ртутної батареї, нікель-кадмієвого акумулятора, свинцево-кислотної батареї. При неправильному зверненні ці важкі метали будуть погано впливатина навколишнє середовище. В даний час деякі міжнародні інститути відкликають нікель-кадмієві і свинцево-кислотні батареї. Наша компанія доклала багато зусиль, щоб замінити нікель-кадмієві батареї на нікель-метал-гидридні і літієво-іонні батареї.

Який вплив температури може нашкодити батареї?

Серед всіх впливів, що відносяться до навколишнього середовища, температура не найбільше впливає на роботу батареї. Електрохімічна реакція електрод / електроліт пов'язана з температурою. Якщо температура стає нижче, швидкість реакції на електроді також знижується. Якщо напруга батареї не змінюється, струм розряду стає нижче, і це призводить до зменшення вихідної потужності. Якщо температура підвищується, то вихідна потужність батареї збільшується. Температура також впливає на швидкодію передачі електроліту. Якщо температура підвищиться, то швидкість передачі буде швидше. Якщо температура знизиться, то швидкість передачі буде повільніше. Робота батареї буде також порушена. Але якщо температура стане занадто високою, то хімічний баланс в батареї буде порушений, що приведе до виникнення побічних реакцій.

Які можливі причини зменшення терміну служби акумулятора?

Зарядний пристрій або схема зарядки не відповідають типу батареї.
Надмірна зарядка або розрядка.
Тип батареї не відповідає пристрою.

Які можливі причини для нульової напруги або низької напруги пакета батареї?

Одна з батарей в пакеті батарей має нульову напругу.
Коротке замикання або розімкнутий ланцюг з'єднання або неправильне з'єднання.
Відсутність з'єднання або холодна спайка між батареями і сполучними проводами
Неправильне з'єднання між батареями. Відсутність з'єднання або холодна спайка між сполучної пластиною і батареєю.
Неправильне з'єднання або несправність електронних компонентів в пакеті батареї.

Які можливі причини нульової напруги і низької напруги батареї?

Зовнішнє коротке замикання на батареї, надлишковий заряд або розряд.
Батарея безперервно заряджається дуже високим струмом.
Батарея внутрішньо замкнута накоротко або злегка замкнута накоротко.

У чому може бути причина того, акумулятор або акумуляторний пакет не заряджаються?

Акумулятор має нульову напругу або ж є батарея з нульовою напругою в пакеті акумуляторів. У пакеті батареї є неправильне з'єднання.
Несправність електронних компонентів і / або друкованої плати в пакеті акумуляторів. Несправність в зарядному пристрої.
Зовнішній фактори роблять ККД зарядки занадто низьким по причині, наприклад, дуже низької або високої температури.

Що трапиться, якщо батареї з різною ємністю використовуються разом в одному пакеті?

Якщо батареї з різною ємністю або ж нові і старі батареї використовуються разом, може відбутися витік, обнулення напруги та ін Якщо це акумулятор і він заряджається, то деякі елементи будуть заряджені занадто сильно, а інші - навпаки. Під час роботи деякі елементи не будуть розряджені повністю, і інші - занадто розряджені. Таким чином, батарея буде пошкоджена.